HOŁD BOHATEROM OJCZYZNY- SAWIN-PODCHYLINIE 2021 R.

Uczniowie SzkoÅ‚y Podstawowej im. WÅ‚adysÅ‚awa Broniewskiego w skÅ‚adzie: Weronika Nafalska, Joanna Mazur, Agata Mazur, Martyna Pajer oraz Antoni Paluch reprezentowali szkoÅ‚Ä™ wchodzÄ…c w skÅ‚ad Pocztu Sztandarowego ZwiÄ…zku Kombatantów i ByÅ‚ych Więźniów Politycznych KoÅ‚a  Gminy CheÅ‚m  podczas Mszy ÅšwiÄ™tej 5 wrzeÅ›nia 2021 r. przy  kapliczce I Brygady Zmotoryzowanej 1 DrezdeÅ„skiego Korpusu Pancernego Sawin-Podchylinie. Msza ÅšwiÄ™ta zostaÅ‚a zorganizowana przez KoÅ‚o Gminne Kombatantów oraz Spadkobierców pamiÄ™ci kombatanta 1 DrezdeÅ„skiego Korpusu Pancernego ppor. BolesÅ‚awa GÅ‚Ä…ba. Przed MszÄ… ÅšwiÄ™tÄ… uczniowie byli obecni podczas skÅ‚adania wiÄ…zanki przez przedstawicieli KoÅ‚a Gminnego Kombatantów  przy  pomniku  w Sawinie  (czoÅ‚g   upamiÄ™tniajÄ…cy   formowanie I DrezdeÅ„skiego Korpusu Pancernego w sierpniu 1944 r.) Jako reprezentacja SP w Strupinie Dużym we Mszy ÅšwiÄ™tej uczestniczyÅ‚a pani Dyrektor Ewa Grusza, przedstawicielka Rady Rodziców – pani Anna Pajer, oraz pani Urszula Rudnik, sprawujÄ…ca opiekÄ™ nad Pocztem Sztandarowym. WÅ›ród goÅ›ci należy wymienić paniÄ… poseÅ‚ na Sejm RP – AnnÄ™ DÄ…browskÄ…-Banaszek oraz Franciszka Golika - prezesa ZwiÄ…zku Kombatantów KoÅ‚a Gminy CheÅ‚m.