INNOWACJA PEDAGOGICZNA "PRZYJACIELE PRZYRODY"

 

Zdjęcia

8 października w ramach Innowacji pedagogicznej ”Przyjaciele przyrody” uczniowie Klasy II, III a i III b uczestniczyli w obchodach ,,Dnia Drzewa” - międzynarodowa akcja sadzenia drzew. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej i szacunek do przyrody. Z tej okazji już przed tygodniem uczniowie z koła ekologiczno - przyrodniczego przygotowali piękne prace plastyczno – techniczne „Jesienne drzewo”. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Ponadto uczniowie oglądali film pt. "Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew?". Zgodnie z celami Innowacji pedagogicznej „Przyjaciele przyrody” zwracano uwagę na segregację odpadów, recykling makulatury, oszczędne gospodarowanie materiałami papierniczymi. Na podsumowanie zajęć uczniowie wzięli udział w akcji poprzez sadzenie na terenie szkoły trzech drzewek: jabłoni, gruszy i śliwki. Korzystając z pięknej słonecznej pogody po posadzeniu drzewek owocowych, dzieci wesoło bawiły się na świeżym powietrzu, pod czujnym okiem wychowawców.