INNOWACJA PEDAGOGICZNA "PODRÓŻ DO KRAINY ZMYSŁÓW"

 

Zdjęcia

Grupa dzieci z oddziału przedszkolnego "Krasnale", w ramach realizowanej w szkole Innowacji pedagogicznej, uczestniczyła w tym tygodniu w zajęciach z elementami integracji sensorycznej pt: „Poznajemy nasze zmysły”. Zajęcia  skupione były na poznaniu zmysłów, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów. Zmysł dotyku ćwiczyliśmy za pomocą magicznego woreczka, w którym ukryte zostały różne przedmioty. Dzieci poprzez dotyk miały zadanie dobrać przedmioty o tej samej fakturze. Zmysł słuchu rozwijaliśmy poprzez rozpoznawanie dźwięków z otoczenia i określania poziomu głośności dźwięków. Zabawy badawcze polegające na rozpoznawaniu smaków: słodkiego, słonego i kwaśnego sprawiła dzieciom wiele radości. Za pomocą zabawy „Co pachnie ładnie, a co brzydko?"- dzieci poznały i określały zapachy. Zajęcia prowadzone były przez wychowawczynię oddziału przedszkolnego p. Barbarę Werner oraz pedagoga szkolnego p. Joannę Mazurek.