SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Zdjęcia

28 października uczniowie klas 0-III uczestniczyli w pogadance, którą poprowadzili st. kpt. mgr inż. Radosław Gajuk z PSP oraz z OSP Krzywice druh Marcin Nafalski. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi; prowadzi również wiele innych działań na rzecz społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców wsi i miast. Interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Dzieci mogły zobaczyć specjalistyczny sprzęt oraz odzież, w której strażacy gaszą pożary. Pokaz gaszenia pożaru „ Na niby” wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów. Chłopcy byli pod jego dużym wrażeniem. Z pewnością wielu z nich marzy o tym, żeby w przyszłości zostać strażakiem.

Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.