PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FILMOWYM!

Zdjęcia

Film konkursowy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym zajęli pierwsze miejsce w konkursie filmowym „Moje miejsce, Nasza historia” zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich województwa lubelskiego przez lubelską Fundację „Otaczaj Blaskiem”.
Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży; wzmacnianie więzi oraz poczucia wspólnoty obywatelskiej i narodowej; kształtowanie więzi z regionem pochodzenia; propagowanie obchodów świąt narodowych oraz podtrzymywanie tożsamości lokalnej.
Czworo uczniów z klasy VIII A: Roksana Sadowska, Wiktor Najdek, Michał Dejneka i Eryk Hrynkiewicz nagrało materiał filmowy, w którym opowiedziało historię dwojga lokalnych bohaterów związanych ze Strupinem Dużym:. Uczniowie ukazali na tle wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości losy ppor. Wiktora Karamacia cichociemnego i Pauliny Hołyszowej, poetki ludowej. W nagrodę uczniowie wezmą udział w warsztatach filmowych z profesjonalnym filmowcem, a także zdobyli nagrodę rzeczową w kwocie 1000 zł na rzecz szkoły. Nad realizacją zadania konkursowego przez uczniów czuwały: p. Stanisława Nafalska (opracowanie scenariusza, opieka merytoryczna, kostiumy, scenografia) i p. Jowita Mróz (nagranie i montaż filmu).
Trzeciego grudnia swoją obecnością zaszczycił nas prezes zarządu Fundacji „Otaczaj blaskiem” p. Paweł Falicki, który opowiedział o celach jakie przyświecają prowadzonej przez niego fundacji. W obecności dyrektora szkoły p. Ewy Gruszy oraz kolegów i koleżanek z klas VIII, laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.