„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” NA MATEMATYCE I CHEMII

 

Zdjęcia

Uczniowie klas: 8a i 8b podczas lekcji chemii korzystali z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Kolorowe modele przedstawiające atomy pierwiastków można łączyć ze sobą i budować przestrzenne modele związków chemicznych. Uczniowie tworzyli modele związków z szeregu homologicznego alkanów.

Klasa 7 podczas lekcji matematyki korzystała z zestawów „Odczarować algebrę”. Dzięki kolorowym klockom o różnych kształtach, uczniowie uczyli się zapisywania wyrażeń algebraicznych i redukowania wyrazów podobnych.

Wyposażenie zakupiono ze środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).