EKSPERYMENTY Z WODĄ W KLASIE II

Zdjęcia

Uczniowie klasy II przeprowadzali w grupach eksperymenty badawcze poszerzające wiedzę na temat wody:

I grupa - „Co znika w wodzie?”

Uczeń pod kierunkiem nauczyciela wsypuje do oddzielnych naczyń z wodą różne substancje: sól, cukier, bazylia, kurkuma, goździki. Po porównaniu roztworów dziecko formułuje wnioski, które z tych substancji rozpuszczają się w wodzie, a które nie.

II grupa - „Co miesza się z wodą, a co nie?

Do słoika z wodą, uczeń wlewa 3 łyżki oleju, wymieszaj i obserwuj wodę. Podobnie postępuj z octem i sokiem.

III grupa - „Co pływa, co tonie?”

Do  naczynia z wodą dzieci wrzucają kolejno przedmioty różnej wielkości, wykonane z różnych materiałów (plastikowe łyżeczki, kulka plasteliny,  spinaz, guzik, śruba itp). Uczniowie próbują odgadnąć, dlaczego niektóre z tych przedmiotów nie toną, mimo że mają większe rozmiary od pozostałych.