POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Apel katolickich biskupów Polski i Ukrainy o powstrzymanie się od działań  wojennych - Radio Warszawa

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym organizuje rzeczową zbiórkę dla potrzebujących rodzin z Ukrainy.

Zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy:

- suche artykuły spożywcze, artykuły o długim okresie ważności, np. konserwy
- środki higieniczne

- artykuły dla najmłodszych dzieci (pieluchy, mokre chusteczki itp.)

- przybory szkolne (kredki, notesy, pisaki, długopisy, bloki rysunkowe, kolorowanki edukacyjne itp.)

- śpiwory, koce, koce termiczne (nowe w opakowaniu producenta)

 

Szanowni Państwo, prosimy na razie o wymienione powyżej artykuły spożywcze i rzeczy (szczególnie artykuły spożywcze). Musimy działać rozsądnie, zbieramy to , co najpotrzebniejsze. Nie mamy warunków jako szkoła, aby gromadzić np. ubrania. Jedynym miejscem do gromadzenia darów jest sala gimnastyczna, nie możemy jej jednak przeznaczyć na magazyn, gdyż lekcje muszą odbywać się normalnie, zwłaszcza po zdalnym nauczaniu. Będziemy obserwować sytuację i informować o organizowanej pomocy na bieżąco. Kryzys potrwa na pewno długo, potrzeba więc działań długofalowych i wyważonych.

Z poważaniem

Ewa Grusza