WYCIECZKA DO SANDOMIERZA I NOWEJ DĘBY

Zdjęcia

          We wtorek 19 listopada 2019 roku uczniowie klas II, IV, V, VI a ,VI b i VIII wraz z opiekunami p. Beatą Białowąs, p. Mariolą Tryniecką, p. Urszulą Rudnik oraz p. Marcinem Sadowskim udali się na  wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie podziemnej Zbrojowni Rycerskiej, gdzie przywitał nas niesamowity rycerz. W trakcie zwiedzania wysłuchaliśmy między innymi legendy o dzielnej Helenie. Głosi ona, że dziewczyna uratowała miasto przed Tatarami- sama zginęła. Przymierzaliśmy zbroje, braliśmy do ręki miecze i robiliśmy zdjęcia. Tajemniczym miejscem była "Katownia", w której znajdowały się dyby oraz inne narzędzia tortur, między innymi łoże do rozciągania kości czy kolczaste fotele. Po wyjściu udaliśmy się na Rynek. Podziwialiśmy piękne widoki, renesansowe kamieniczki, ratusz Bramę Opatowską oraz "Ucho Igielne". Po zakupie pamiątek udaliśmy się do Fabryki Ozdób Choinkowych. Tu nie tylko mogliśmy zobaczyć cały proces wyrobu ozdób choinkowych, ale też mieliśmy okazję samodzielnie ozdabiać bombki. Podziwialiśmy również choinki ubrane w różnych stylach. Każdy z nas zakupił po kilka bombek na choinkę. To był naprawdę udany dzień! :)