INNOWACJA PEDAGOGICZNA "LEKTURKI SPOD CHMURKI"

Zdjęcia

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II b  wraz z wychowawcą Justyną Kondej, przystąpili do innowacji pedagogicznej ,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”. “Lekturki spod chmurki” to międzynarodowy projekt edukacyjny promujący czytelnictwo wśród uczniów klas I – III. Tegoroczna, druga już edycja tego projektu, poświęcona jest ekologii.

Projekt składa się z trzech modułów i potrwa od 23 września 2020 r do 21 czerwca 2021 roku. Klasa II b aktualnie realizuje  I moduł pod hasłem ,,Mała chmurka w krainie drzew ”. Do realizacji I modułu klasa wybrała książkę Danuty Parlak pt. ,, Kapelusz Pani Wrony ”. Książka czytana była uczniom przez nauczyciela, następnie uczniowie wykonali szereg zadań. Poznali chmurkę Tosię, oglądali film przewodnik do projektu, wykonali rysunkowe zadania w Lekturniku. Wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie drzew ” i wykonali do niego zadania.