ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W STRUPINIE 2017

Zdjęcia

Pod koniec kwietnia w Zespole Szkół w Strupinie Dużym na szeroką skalę obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Z racji przypadającego święta naszej planety, realizowane były zadania uwzględnione w EKOprojekcie jak i dodatkowe akcje.

Uczniowie, począwszy od klasy IV, wzięli udział w międzyklasowym konkursie na ekologiczny strój. Najciekawsze ekokreacje przygotowali, zaprezentowali i zwyciężyli, otrzymując ciekawe nagrody (globusy i inne gadżety związane z Ziemią): klasa IV - Luiza Baniewicz, Kacper Seredowski, Klaudia Czepiel, klasa V - Klaudia Nowak, klasa VI - Marta Nafalska, klasa II gim. - Paulina Semeniuk. Całość nadzorowała p. A. Czarna – nauczyciel biologii i chemii.

Uczniowie pięciu klas zaangażowali się w V edycję pisania „Listów dla Ziemi”. Była ta akcja ogólnopolska, gdzie na specjalnym papierze (ekologicznym oczywiście) uczniowie namawiali dorosłych do podejmowania się wspólnych, codziennych działań, na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Najpiękniejsze i najciekawsze listy napisali:  Anna Izdebska z klasy III A, Paweł Niemiec z klasy IV, Kinga Wojtas z klasy VI, Kinga Pakuła z klasy I gimnazjum i Patrycja Hoszczaruk z klasy III gimnazjum. Zadanie nadzorowali nauczyciele poloniści: Jolanta Paszkiewicz i Małgorzata Mielniczuk i wychowawca IIIa p. Anna Kryńska.

Z okazji tego święta, rozstrzygnięty został także międzyklasowy konkurs na największą klasową zbiórkę makulatury i zużytych baterii. Zwyciężyła tu klasa III gimnazjum, która w nagrodę własnoręcznie posadziła w „szkolnej alei” swoje drzewko. Nagrodą główną, było także, wyjście do kina na seans filmowy dla całej klasy. Zadanie to, przeprowadziła Marzena Wróbel, nauczyciel przyrody i geografii.