PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Zdjęcie

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 podsumowane zostały dwa zadania z EKOprojektu.

Na szczególne wyróżnienie, za aktywną i twórczą pracę przy kilkumiesięcznej realizacji zadania nr 3: „Tworzenie szkolnej eko – przestrzeni – sadzenie i pielęgnacja roślin na terenie wokół szkoły, tworzenie stanowisk roślin sezonowych i stałych” opiekun zadania pani Barbara Werner, wytypowała najaktywniejszych uczestników z klasy I gimnazjum: Izabelę Nafalską, Klaudię Klasurę, Sylwię Świszcz i Kingę Pakułę. Dziewczęta za ofiarną pomoc i dbanie o roślinność przyszkolną otrzymały podziękowania i … pokaźnych rozmiarów sadzonki trzmieliny.

Podsumowane zostało także zadanie nr 8, realizowane praktycznie w ciągu całego roku szkolnego przez całą społeczność: „Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie – finał”.

22 osoby, które w ciągu roku przyniosły powyżej 1000 nakrętek zostało nagrodzonych nagrodami rzeczowymi, słodyczami oraz dyplomami. Wśród tych osób wyróżniono cztery, które szczególnie aktywnie włączyły się do akcji zbierania nakrętek. Na miejsce I zasłużyła Marta Kiriew, uczennica klasy V, która łącznie zebrała 6828 nakrętek. Miejsce II przypadło Erykowi Chomiarczukowi, uczniowi klasy I gimnazjum, który uzbierał 4970 nakrętek. Miejsce III zajęła Żaneta Kapeluszna, uczennica klasy II gimnazjum, przynosząc 3970 nakrętek, miejsce IV zajęła uczennica klasy IIIa Nikola Momot przynosząc 3500 nakrętek.

Lista pozostałych uczniów z poszczególnych klas szczególnie zaangażowanych w akcję:

Oddział Przedszkolny – 4 latki: Maja Jones, Kacper Wojtiuk, Milena Dybkowska, Antoni Pietrzak łącznie 1670 nakrętek.

 • Klasa „0”: Gabriela Szpunar, Filip Obara, Kacper Czepiel, Nikola Buk, Dariusz Wojtiuk, Krystian Betiuk, Klaudia Śliwińska - łącznie 5458 nakrętek.
 • Klasa „I”: Jakub Szpunar, Martyna Flis, Aleksandra Mazurek, Joanna Hołysz, Małgorzata Hołysz łącznie 2041 nakrętek.
 • Klasa „II”: Tomasz Iwaniec, Patrycja Socha, Aleksandra Kudrzycka, Patrycja Cieloch, Gabriela Kruk, Marcel Mścisz, Bartosz Dyczko, łącznie 9121 nakrętek.
 • Klasa „IIIa”: Mateusz Łochnicki, Antoni Paluch, Joanna Mazur, Agata Mazur, Bartłomiej Miszczuk, Anna Izdebska, Nikola Momot, łącznie 2409 nakrętek.
 • Klasa „IIIb”: Roksana Sadowska, Wiktoria Zalichta - Ryszkiewicz, łącznie 2390 nakrętek.
 • Klasa „IV”: Julia Socha, Nikola Kaczor, Kinga Stasieczek, Mateusz Flis, Kacper Seredowski, Kacper Sitarz, Klaudia Czepiel, Hubert Kusiak, Luiza Baniewicz, Krystian Ubermanowicz, łącznie 8008 nakrętek.
 • Klasa „V”: Bartosz Mazurek, Julia Glina, Klaudia Nowak, Marta Kiriew, Roksana Iwaniec, Rafał Steczuk, Oliwia Mróz, Julia Piotrowska, łącznie 12776 nakrętek.
 • Klasa „VI”: Jakub Dybkowski, Bartosz Drob, Miłosz Pietrzak, Alicja Paluch, Kacper Poznański,  łącznie 5500 nakrętek.
 • Klasa „I” gimnazjum: Aleksandra Socha, Konrad Drzazgowski, Izabela Nafalska, Eryk Chomiarczuk, łącznie 6985 nakrętek.
 • Klasa „II” gimnazjum: Michał Kwiatek, Żaneta Kapeluszna, łącznie 5070 nakrętek.
 • Klasa „III” gimnazjum: Magdalena Bukowska, Damian Góźdź,  łącznie 2750  nakrętek.

Razem wyżej wymienieni uczniowie w roku szkolnym 2016/2017 uzbierali 64178 nakrętek.