KONKURS WIEDZY O PRZYRODZIE GMINY CHEŁM

 

Zdjęcia

Dwudziestego pierwszego października odbyła się, organizowana co roku w naszej szkole, XIV Edycja Gminnego Konkursu im. Pauliny Hołyszowej. Konkurs jest objęty patronatem Wójta Gminy Chełm. Celem Konkurs Wiedzy o Przyrodzie Gminy Chełm jest kształtowanie wrażliwości uczniów na piękno przyrody i zabytków historycznych Ziemi Chełmskiej i promowanie wiedzy o regionie.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Chełm pan Lucjan Piotrowski oraz radny Gminy Chełm i sołtys Strupina Dużego pan Andrzej Jagnicki.

W komisji konkursu wiedzy o Przyrodzie Gminy Chełm zasiedli: pani Magdalena Mąka - pracownik Działu Historii Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie i radny Gminy Chełm pan Andrzej Jagnicki.

Na konkurs wiedzy o Przyrodzie Gminy Chełm, który miał formę testu (autorstwaznanego regionalisty Chełmszczyzny pana Zbigniewa Lubaszewskiego) zgłosiło się 12 uczniów z klas IV-VI sp. oraz klasy VII i klas II i III gimnazjum.

Najlepsi byli:

w kategorii klasy IV-VI sp.:

  • I miejsce – Oskar Iwaniec
  • II miejsce – Gabriela Danak
  • III miejsce – Hubert Kusiak

w kategorii klasy VII sp. i klasy II-III gimnazjum najlepsi byli:

  • I miejsce - Magdalena Bielak
  • II miejsce - Paulina Nowak
  • III miejsce - Izabela Nafalska