ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Zdjęcia

 

20 października 2021 r., gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Chełmie. Zaproszeni goście przeprowadzili zebranymi uczniami klas 0 - VIII pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz przypomnieli wszystkim o obowiązku noszenia przez dzieci i dorosłych kamizelek i elementów odblaskowych po zmierzchu. Dzięki tej akcji uczniowie zostali uświadomieni, że nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie. Panowie policjanci przypomnieli również, w jaki sposób przechodzić przez przejście dla pieszych, zachowywać się na przystanku autobusowym, wysiadać bezpiecznie z autobusu. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez przedstawicieli Policji elementów odblaskowych dla uczniów. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do funkcjonariuszy policji.

Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu proflaktycznego "Alkoholu nie próbuję - zdrowie promuję".

Kategoria klas I –III

 

I miejsce - Maja Jones

II miejsce - Kuba Wesołowska

III miejsce - Wiktoria Kupczyńska

 

Kategoria klas IV –VIII

 

I miejsce – Aleksandra Mazurek

II miejsce – Carmen Matuszyńska

III miejsce – Anna Izdebska