DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Galeria

Film z uroczystej akademii

Posłuchaj laureatów konkursu

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym przypadły na 18 marca 2022 r. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której celem było wzbogacenie wiedzy o Władysławie Broniewskim.

W części oficjalnej byliśmy świadkami ceremoniału szkoły: wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn państwowy. Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Grusza, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w trakcie którego przybliżyła zebranym drogę do nadania imienia szkole. Mottem święta były słowa polskiego poety Mnie ta zie­mia od in­nych droż­sza, ani chcę, ani umiem stąd odejść. W krótkim programie słowno-muzycznym uczniowie klas VI-VIII zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła również pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Władysława Broniewskiego . W pierwszej kategorii wiekowej, obejmującej uczniów klas I-III, I miejsce zajęła uczennica klasy III b - Blanka Golec oraz uczennice klasy III a: Maja Jones, Magdalena Knotowicz i Wiktoria Kupczyńska, wyróżnione zostały natomiast: Emilia Kupczyńska z klasy I, a także Magdalena Nafalska z klasy III a.

W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Carmen Matuszyńska z klasy VIII b, II miejsce - Patrycja Cieloch z klasy VII, zaś miejsce III przypadło również uczennicy klasy VII - Gabrieli Kruk. Komisja konkursowa postanowiła również przyznać wyróżnienie uczniowi z klasy IV - Michałowi Szewczukowi.

W tak ważnej dla nas wszystkich uroczystości, wzięła udział cała społeczność szkolna, w tym nowo przybyli uczniowie z Ukrainy. Wszyscy artyści z klas VI - VIII, a także laureaci konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Uroczystość, w tym konkurs będący integralną częścią obchodów Dnia Patrona, przygotowały panie: Justyna Dederko, Jowita Mróz, Urszula Rudnik, a także Agata Woźniak. Zdjęcia na akademii wykonała pani Emilia Wesołowska. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował pan Marcin Sadowski. Uroczystość była filmowana przez ucznia klasy VIII b Mateusza Łochnickiego.